23.-24. 3. Karneval

přidáno: 22. 4. 2018 10:51, autor: Jitka Švandová   [ Aktualizováno 24. 4. 2018 0:17 uživatelem Luboš Gável ]

V pátek 23.3. neměly Světlušky ani Benjamínci obyčejnou schůzku. V plánu byl totiž karneval.

Okolo páté se klubovna začala plnit dětmi ve všemožných maskách. Byly tu kočičky, princezny, upíři, rytíři, medvídci, spongebob a spousta dalších. Samozřejmě i vedoucí přišli v převleku! Nejprve jsme společně vyzdobili klubovnu a zábava mohla začít.

Nechybělo nám vůbec nic. Hudba hrála, jídla bylo dost, dokonce nás čekala i tombola ze které si každý něco odnesl, za což děkujeme obětavým rodičům, kteří přispěli vším možným. Mladší děti tancovaly, starší světlušky byly pověřeny pouštěním hudby – každý si tak přišel na své. Čekalo nás také spousta her, například namotávání bonbonu na provázku, židličkovaná nebo tancování s balonkem mezi čely. Okolo desáté jsme ztišili hudbu, ale děti se ne a ne zklidnit, tak jsme vytáhli míč a pokračovali v hraní různých her skoro až do půlnoci. O půlnoci se nám povedlo nějak zahrabat děti do spacáků, ale spát se samozřejmě ještě nešlo. Světlušky si povídaly skoro až do půl druhé do rána! Zatímco děti byly stále plné energie, my vedoucí jsme se jen modlili aby nastala ta chvíle, kdy i my budeme moct jít spát.

Ráno jsme k snídani měli čerstvé koláčky, po kterých nás čekal už jen úklid a následně jsme se rozutekli domů. Tak zase příště. Ahoj Jíťa