Kronika‎ > ‎

Čistá Vysočina 2018

přidáno: 24. 4. 2018 13:51, autor: Tomáš Ambrož   [ Aktualizováno 25. 4. 2018 0:08 uživatelem Luboš Gável ]


Kde jsou akce Z kdy my jako desetiletí kluci jsme pomáhali sbírat odpadky a odvážet na kolečkách. Proč jsou někteří lidé naprosto lhostejní ke svému blízkému okolí ? Ty otázky si klademe mnozí z nás....
SKAUT jde příkladem !


Na kulatém desátém ročníku úklidu veřejných prostranství v našem městě, samozřejmě nemohly chybět ani zástupy skautů a skautek. Nutno podotknout, že se nejmenší Benjamínci, větší Světlušky i Vlčata a ještě větší Skautky i Skauti zhostili této role opět s vervou. Nezanedbatelný je stav nasbíraných odpadků. Ve středu 18.4. a v pátek 20.4. jsme posbírali a vytřídili okolí Bystřičky, část Sídliště II. , okolí skautského srubu a studánky a neposlední řadě cestu Lužánky podél soch směrem na Eden a zadní cestu k oválu cyklostezky. Celkem jsme posbírali v sumě 7 pytlů plastů, 2 pytle skla a 3 pytle směsného odpadu. 
Nezdá se vám to mnoho ? I kdyby to byla poloviční hodnota tak opět úplně nejvíc byla semknutá parta dětí a dospělých, která se dohodla a šlapala Bystřicí pro lepší, čistší okolí v němž žijeme. A to, že i ti nejmenší 5-ti letí Benjamínci se vrhali, někdy bezhlavě do vody aby mokří ale s pocitem vítězství vytáhli kus igelitu, je jen malá ukázka k jakým hodnotám vedeme děti u nás. 
Končím a s heslem na rtech se loučím...
NEBÝT LHOSTEJNÝ !Comments