Čtení do oušek aneb nocování Ježků v klubovně

přidáno: 9. 3. 2018 6:42, autor: Tomáš Ambrož   [ Aktualizováno 11. 3. 2018 3:05 uživatelem Luboš Gável ]

Ahooooj, jsme zase tadýý...křičí všichni Ježečci 😂.

Vážené skautky, skauti a přátelé skautingu ! Na vědomost se dává, že proběhla o5 veleúspěšná výprava našich nejmenších Benjamínků - Ježečků.

Náš velký večer započal vlastně na nákupech. Víte proč nebyly ten den k sehnání žádné špekáčky, ba ani párky v širém okolí ? Jelikož se hned po schůzce v pátek 16. února, když nás rodičové předali do péče Simči, Léni a Toma, šli opékat za klubovnu ty naše lahodné, nejenom v Penny a Albertu zakoupené uzeniny. Tu s rohlíkem, tu s chlebem. Gábinka, Verunka, Elenka, Matyášek, Tadeášek, Matýsek, Jaroušek, Kubík a Kryštůfek se báječně bavili společným hraním se Světluškami a když přišla řeč na opékání špekáčků, okamžitě jsme nastartovali zimní oblékání abychom mohli být u zapalování ohně.

Pravda, mrazivé podmínky panovaly ale o to bylo vše lákavější. Kdo z vás opékal párky v nějakých mínus šesti ? 🙂 Teplá večeře....co víc si přát. Po doslova "sněžném párku" - to když Tadeáškovi spadl špekáček do sněhu - jsme se Světluškami hráli nové hry, například housenka je bezva zpestření klidně i na dvě hodinky. A nasmějete se.To si vezmete židle a narovnáte je do kolečka. Hráči sedí na židličkách uvnitř kruhu. Počet židliček musí být vždy o jednu menší než počet hráčů. Cílem hry je nepustit vybraného hráče, který "hledá svojí židli" na volné místo. Někdy kolem ... - té ( to kvůli rodičům 😂 ) hodiny večerní ( každý dle svých představ 🙂😂😎) jsme se proměnili v 'Převlékače Klubovní' a jali se chystat spacáky a karimatky. Jakmile Ježečci uslyšeli Tomův příběh o žárovce, nastražili uši... každého zajímalo jak to dopadne...😁. I čtení do oušek na dobrou noc proběhlo abychom ukolébavkou od Jaromíra Nohavici ukončili den.

Druhý den ráno přijela Lenka se snídaňovým menu a Simča. Chleba, máslo, šunka, sýr a vynikající koláč, který ocenili kluci. K pití damstvu a panstvu bylo podáváno výborné Téé. No a když přijeli ráno rodiče, samozřejmě se nikomu domů nechtělooooo. Takže se akce vydařila a Benjamínci se už těší na další nocování ..….