Kronika‎ > ‎

Larpová noc

přidáno: 6. 10. 2018 11:46, autor: Kateřina Svobodová ‎((S)‎Káťa)   [ aktualizováno 6. 10. 2018 11:56 ]
 V pátek 28. září 2018 jsme se s oddílem sešli ve skautské klubovně. Chvíli jsme čekali, než všichni dorazí, a poté nás vzal Bohdan ven, kde jsme si zahráli hru Ninja. Po této "fitce" jsme se vrátili do klubovny, kde nám Káťa rozdala identity (kartičky s vlastnostmi, podle kterých jsme celý večer měli hrát) a víza (která jsme potřebovali pro návštěvu čínského přístavního města a bezpečný návrat zpátky). Po vysvětlení pravidel hra začala. Museli jsme splnit několik stanovišť a přitom si dávat pozor na Triádu, která se nás snažila o víza připravit. Než jsme splnili všechna stanoviště, chvíli nám to trvalo. Za každý splněný úkol jsme obdrželi indicii v čínském jazyce, která nás (po správném přeložení do češtiny) měla dovést k nalezení bomby ohrožující celé přístavní město. Utkali jsme se s Triádou, abychom si vybojovali zpět víza, která nám byla zabavena, a po důkladném prostudování indicií jsme usoudili, že bomba bude schovaná v ohništi za klubovnou. A měli jsme pravdu. Opatrně jsme ji přesunuli dovnitř do sálu, a podle instrukcí zneškodnili. Bylo vyhráno, celá parta se v pořádku vrátila z obtížné mise a nastal čas dělat hlouposti. Započalo to asi "Punskou válkou," protože jsme objevili tašku s papírovými koulemi. Bitva to byla veliká, měla by se jistě zapsat do dějin. :) 
    Když nás válčení omrzelo, vymezili jsme si prostor na spaní (...i když jsme nakonec blbli s repro-bednami a spát se šlo až ve čtyři hodiny ráno). 
    Druhý den (asi v 9 hodin) nás vedoucí vzbudili a šlo se uklízet. Zhruba v 10 hodin jsme pak dostali rozchod a odešli domů. 
(napsala Anča Barteková, upravila Káťa Svobodová)
 
Comments