Miquik aneb Mikulášký víkend 2017

přidáno: 7. 12. 2017 8:30, autor: Milan Skoupý   [ Aktualizováno 7. 12. 2017 14:18 uživatelem Luboš Gável ]

Jako již několik let, tak i letos jsem se vypravil na tuto tradiční předvánoční akci do Prahy. Jedná se o jedno z největších pravidelných setkání skautů a skautek v ČR - letos konanou 1.12. - 3.12. 2017. Akce samotná se skládá z několika částí - Komponovaného večera, Polibku múzy, Mikulášského semináře, Tanečního večera, Filmové soboty a Nedělní společné snídaně ve Skautském institutu. Každý si tak může vybrat co má rád a co ho zajímá. Letos se ke mně přidaly ještě 4 rangers z našeho střediska - Káťa, Mája, Kika a Jíťa.

Cesta do Prahy probíhala, jako již tradičně odpoledním vlakem. Po příjezdu následovala již také tradiční procházka předvánoční “zasněženou Prahou”. Během ní Káťa s Májou objevily velké knihkupectví a tak na něj podnikly nálet z pohledu vánočních dárků. Následné proplétání davy turistů s batohy na zádech nebylo sice jednoduché, ale i ta k jsme si historické centrum užili. Po dalším putování jsme dorazili do našeho přechodného ubytování - do bytu mého kamaráda br. Fíka kousek za zastávkou Budějovická.

Po ranním zrychleném balení potřebných věcí jsme vyrazili směrem právnická fakulta, kde každoročně probíhá Mikulášský seminář. Program semináře je složen z několika bloků přednášek, které zkoumají různé pohledy společného nosného tématu. Tím byla letos možnost volby. Já osobně jsme se zúčastnil: Všechno je to KAMPAŇ! výzkumy (odborný pohled na letošní volby a volební průzkumy), Naše krvavé země ( o 40 a 50 letech 20. století - malých hrdinech této doby), Volba v mezní situaci aneb Efektivní sebeobrana (přednáška s velkým množstvím praktických ukázek co a jak). Mimo samotné přednášky je seminář hlavně prostor pro setkávání starých známých tváří z různých částí skautského života - z kurzů, zážitkovek, plesů. Jako podkres tomu všemu jsou po prostoru rozmístěny stánky prezentujíce a lákajíce na vzdělávací kurzy, zahraniční akce či jen prodávající věci se skautskou tématikou.

Po zakončení této části jsme se přesunuli na byt, kde proběhly potřebné přípravy na největší skautský ples jaký na Mikulášském víkendu kdy proběhl. Bylo to dáno tím, že letos byl ples uspořádán v největších prostorách co kdy byl - Kongresovém centru na Vyšehradě. Již v předprodeji se prodalo 800 lístků a vše tedy nasvědčovalo něčemu výjimečnému. Ples byl skutečně interesantní - vše bylo nóbl, ohromné. Tanečnic a tanečníků bylo tolik, že najít někoho v davu bylo skoro nemožné. I přes mírné nedostatky jsme si však ples užili a těšíme se na další ročník. Těmi nedostatky byly jak vyšší ceny občerstvení a hlavně jak tvrdily holky nedostatek tanečníků :).

Odbytím půlnoci ples skončil a tak jsme se vydali noční dopravou do našeho přechodného příbytku. Pro nás byl konec tohoto ročníku ale už tehdy jsme se těšili a plánovali, jak pojedeme příští rok znovu a tentokrát vezmeme tanečníky pro holky rovnou z Bystřice. Amazoňan

Více fotek najdete zde