Kronika‎ > ‎

Předvánoční výprava Ježečků

přidáno: 12. 1. 2018 4:31, autor: Simona Vozdecká ‎(Eša)‎   [ Aktualizováno 11. 2. 2018 2:14 uživatelem Tomáš Ambrož ]
V sobotu 9. prosince roku 2017, vyrazili Benjamínci - Ježci - z Bystřického oddílu KLEN na výpravu směr KLUBOVNA - SRUB POD HOROU.
Rodiče předali děti vedoucímu Tomovi a pomocníkům Báře a Tomíkovi, což byly naše posily z řad Světlušek a Vlčat, kolem desáté hodiny. Krosny byly naloženy do auta aby mohla skupina Ježků - Gábinka, Elenka, Verunka, Matýsek, Kubík, Tadeášek, Matyášek a Kryštůfek - vyšlápnout na asi třicetiminutový pochod.
Honzík s Jarouškem se nemohli zúčastnit pro nemoc a nachlazení.
Po příchodu si děti daly s chutí čaj ( venkovní teploměr ukazoval -4 st ) a protože únava z krátké cesty Ježečky nezdolala, vydali jsme se hledat do nedalekého lesa "vlčí stopy". Cestou - necestou, stezkou - pěšinkou, poznávali děti stromy a hledajíc stopy zvířat, došly děti ke Třem křížům, kde objevili 'poklad' ve formě kešky. Nasbírali jsme i větve na táborák.
Po návratu do srubu, zahřál naše bříška buřtguláš. Při nošení dřeva se bodlinky předbíhaly, aby ukořistily co nejvíc polínek 🙂. Odpoledne jsme na plácku před srubem hráli hry a po svačince zapálili oheň. Ve srubu pak probíhala slovní příprava na večerní stezku odvahy. Návštěva Upíra, byla nejen příjemným ale i naučným zpestřením když dětem ukazoval uzly.
Stezka odvahy večerní tmou pak zakončila den a Benjamínci ulehli spokojeni, aby se na druhý den po snídani jali rodičům vyprávět zážitky a dojmy....

                       
                           


                                                                              
ą
Simona Vozdecká (Eša),
12. 1. 2018 4:45
ą
Simona Vozdecká (Eša),
12. 1. 2018 4:45
ą
Simona Vozdecká (Eša),
12. 1. 2018 4:45
Comments