Kronika‎ > ‎

První výprava Světlušek 21.-23. 9. na Vojtěchov

přidáno: 18. 11. 2018 4:22, autor: Jitka Švandová

V pátek v 17:00 h byl sraz v Lužánkách před klubovnou. Po naložení batohů, stanů a potravin, odešly světlušky s Jíťou, Aničkou, Varanem a Verčou na nádraží. Mamut odjel s batohy na nákup a následně na naše tábořiště. Světlušky cestu od vlaku stihly rychle a dorazily na tábořiště těsně po Mamutovi. Večer byl velmi chladný a vlhký. Po postavení stanů světlušky rozdělaly oheň a udělaly si večeři (opekly špekáčky). Pak následovala večerka, neboť z nebe začal padat deštík. Předpověď počasí na víkend nebyla příjemná – mělo celý víkend pršet.

V sobotu ráno se vstávalo v 7:00. K snídani byl čaj a makový závin. Po snídani následovala dostihová rozcvička. Kupodivu se i počasí umoudřilo a vyšlo sluníčko. Během dopoledne jsme si zahráli několik pohybových her a pak byla na řadě příprava obědu. Mamut a světlušky připravili závěs na dva kotlíky a mohl se jít vařit oběd. K jídlu jsme si uvařili guláš a těstoviny. Odpoledne po poledním klidu přišlo volno, poznávání okolí a stavba domečků z větviček, mechu a jiných materiálů, které jsou v lese k nalezení. Sára začala vyrábět košťátka z větviček a přesliček. Moc hezký nápad. Po večeři a táboráku holky zkusily stezku odvahy. Chodily po dvojicích, kdo chtěl, mohl jít i sám. Všechny světlušky byly statečné.

V neděli už nás čekalo jen balení a cesta zpátky na vlak. V Bystřici jsme byli o něco dříve, proto se holky stihly ještě vyblbnout na hřišti u Zimního stadionu.

Výpravu všichni zvládli, ani naše nové Světlušky neměly nejmenší problém.

Comments